MODELOWANIE
CIAŁA

SPM DIGITAL

SPM to nowoczesna metoda ujędrniania, wyszczuplania i modelowania ciała. Masaż urządzeniem SPM poprawia napięcie skóry, stymuluje przepływ limfy, zwiększa proces spalania tłuszczu w komór­kach, oczyszcza i wzmacnia tkankę podskórną.
Zasada działania polega na zasysaniu skóry do wnętrza szklanych aplikatorów. Uniesione w ten sposób komórki są rozciągane, a to pozwala na lepszą penetrację tlenu przez błony cytoplazmatyczne. Efektem tego oddziaływania jest sty­mulacja unaczynienia oraz przyśpieszenie procesów przemiany materii. Do­chodzi do mobilizacji depozytów tłuszczu, zwiększenia przepuszczalności błon komórkowych i ułatwienia odprowadzenia produktów przemiany materii do układu limfatycznego i ich wydalania.

Ten intensywny, pobudzający masaż można wykonać na dowolnej okolicy ciała: brzuchu, nogach, ramionach, biuście oraz na twarzy. Wszędzie tam, gdzie skóra straciła jędrność i sprężystość.

Odczucia podczas zabiegu SPM

Lekka bolesność może występować zwłaszcza w trakcie pierwszych zabiegów, gdy skóra jest nieprzyzwyczajona do masażu oraz w miejscach objętych problemem cellulitu i luźnej tkanki łącznej. Po kilku minutach, skóra się intensywnie rozgrzewa, następuje wzmożony przepływ krwi co może powodować odczucia swędzenia i mrowienie.

Ilość zabiegów potrzebna do osiągnięcia zadowalających efektów

Do ilości zabiegów podchodzi się w sposób indywidualny – osoby różnią się miedzy sobą stanem skóry, tkanki łącznej, wielkością złogów tłuszczowych. Zaleca się jednak wykonanie serii 10 zabiegów, dla osiągnięcia optymalnych rezultatów terapii SPM. Trzeba też pamiętać o tym, że im starsza osoba i większy problem tym zabiegów należy wykonać więcej. Efekty widoczne są już po pierwszej terapii SPM. Każda skóra, nawet z dużą utratą jędrności dobrze reaguje na ten rodzaj masażu.

Przeciwwskazania do zabiegu SPM na ciało

– ciąża i laktacja
– zapalenie wątroby
– zapalenia nerek
– zapalenia żył

Przeciwwskazania do zabiegu SPM na twarz i szyję

– opryszczka aktywna
– ciąża, laktacja
– infekcje skórne
– trądzik różowaty
– aktywny trądzik młodzieńczy
– stany gorączkowe
– po ekstrakcji zęba

BODY WRAPPING

Zabiegi z wykorzystaniem żelu AROMA DERM stanowią prostą i zarazem bardzo efektywną metodę wspomagającą walkę z cellulitem, nadwagą czy otyłością. Sekret jej skuteczności leży w wysoce skoncentrowanych substancjach czynnych żelu. Kompilacja substancji czynnych pozostaje niezmienna we wszystkich fazach terapii, natomiast z kolejnymi zabiegami zwiększa się ich stężenie. 35 olejków eterycznych stanowiących substancje czynne pomaga osiągnąć fantastyczne, długoterminowe rezultaty. Efektem zabiegów jest widocznie gładsza i jędrniejsza skóra jak i natychmiastowe zmniejszenie obwodów talii, bioder czy ud.

Jednym z głównych składników jest olejek cynamonowy, który odpowiada za regenerację oraz minimalizację komórek tłuszczowych. Olejek pomarańczowy aktywuje proces spalania tłuszczu, rozmaryn, eukaliptus i mięta pieprzowa aktywują krążenie krwi. Równolegle dochodzi do aktywacji limfy i rozpoczęcia procesu oczyszczania.

Zastosowanie metody Body Wrapping:

– wspomaganie terapii cellulitu
– wspomaganie redukcji tkanki tłuszczowej
– ujędrnienie i wzmocnienie tkanek miękkich
– Redukcja nadmiaru skóry po zakończeniu diety i po ciąży
– Wspomaganie walki z „poduszkami tłuszczowymi „wokół stawów kolanowych”

Przeciwwskazania do zabiegu Body Wrapping:

– niewydolność układu krążenia
– choroby nerek
– żylaki
– ostre infekcje
– przebyte niedawno operacje
– ciąża
– nietolerancja ciepła

OKŁADY BOROWINOWE

Zawijanie ciała z użyciem gorącego, naturalnego torfu leczniczego. Zabieg ten redukuje cellulit, wyszczupla i liftinguje, zmniejsza obwód partii ciała poddanych kuracji, napina i ujędrnia skórę. Borowina aktywizuje eliminację tkanki tłuszczowej oraz reguluje procesy metaboliczne, dzięki czemu wygładza nierówności, przywraca pożądaną gęstość skóry i zmniejsza objawy cellulitu. Okład z borowiny ułatwia eliminację toksyn, zmniejsza obrzęki, nawilża i regeneruje skórę.
Zabieg zakończony jest wmasowaniem lotionu z emulsją borowinową.

Przeciwwskazania do okładów borowinowych

– niewydolność układu krążenia
– choroby serca, nerek
– ciąża
– stany zapalne
– żylaki

OKŁADY GUAM (ALGI MORSKIE)

Okłady z naturalnego koncentratu błotnego Fanghi d’Alga GUAM, które łączą w sobie aż 4 terapie wyszczuplające i lecznicze: algoterapię, aromaterapię, zabiegi peloidowe i body wrapping. Dzięki połączeniu tych metod w jednym zabiegu osiągnięta została niebywała wprost skuteczność w redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Guam dzięki swojej kompozycji działa wielokierunkowo:

zmikronizowane algi  – usuwają zgromadzone przez lata „tłuszcze” w obrębie brzucha, ud i pośladków,
oleje eteryczne – przyspieszają spalanie nagromadzonych”tłuszczów” i przeciwdziałają ich odkładaniu się
fitoekstrakty – pobudzają system limfatyczny, usuwają toksyny z organizmu tłuszczowych
– peloidy morskie – przez silną remineralizację organizmu powodują wzrost elastycznosć i jędrności skóry
body wrapping – powoduje głębokie wchłanianie oraz drenaż limfatyczny

GUAM powoduje błyskawiczne rezultaty w postaci redukcji obwodów talii, brzucha, bioder i ud, widoczne są już po pierwszym zabiegu. Ponadto algi morskie poprawiają samopoczucie, działają antystresowo oraz świetnie relaksują. Regularne stosowanie preparatów z algami znakomicie poprawia witalność oraz aktywność organizmu.

Przeciwwskazania do okładów GUAM

– nadwrażliwość na którykolwiek ze składników
– popękane naczynia krwionośne
– ciąża
– laktacja
– nadczynność tarczycy lub terapia preparatami jodu

PEELING CIAŁA

Delikatne, mechaniczne usuwanie obumarłych komórek naskórka i zanieczyszczeń z powierzchni skóry. Poprawia mikrokrążenie i koloryt skóry, wygładza, zmiękcza ją, przygotowując do lepszego wchłaniania preparatów kosmetycznych. Idealny jako wstęp do zabiegów na ciało i masażu. Zabieg wykonujemy na naturalnych kosmetykach KANU opartych na oryginalnych recepturach, wytwarzanych ręcznie z organicznych komponentów.