MASAŻ LECZNICZY

Najpopularniejsza forma masażu polecana osobom z problemem spiętych i bolesnych mięśni. Dzięki zróżnicowanym technikom masażu dochodzi do przyspieszenia krążenia krwi, poprawy metabolizmu i odżywienia tkanek oraz wywołania korzystnych dla organizmu reakcji odruchowych w różnych narządach ciała. W rezultacie uzyskujemy złagodzenie bólu, przyspieszenie regeneracji organizmu, zwiększenie elastyczności oraz sprężystości mięśni.

MASAŻ RELAKSACYJNY

Harmonijne, spokojne i delikatne techniki tego masażu gwarantują maksymalne odprężenie, dają poczucie bezpieczeństwa, uwolnienie od stresu, złego nastroju i napięcia mięśniowego. Polecany w szczególności osobom przemęczonym, zestresowanym oraz po długotrwałym wysiłku fizycznym i psychicznym.

MASAŻ SPORTOWY

Masaż standardowo o większej sile i intensywności dostosowany do indywidualnej reaktywności osoby i uwzględniający charakter uprawianej przez nią dyscypliny sportu lub aktywności fizycznej. Celem masażu jest zapobieganie objawom patologicznym, które mogą powstać w wyniku dużych przeciążeń  występujących w sporcie wyczynowym bądź amatorskim. Masaż sportowy spełnia następujące funkcje: rozgrzewającą (przygotowanie do treningu czy zawodów), regeneracyjną (przyspieszenie powrotu organizmu po dużym wysiłku do stanu wyjściowego) i leczniczą (wspomaganie leczenia urazów powstałych podczas treningu lub zawodów).

MASAŻ LODEM

Masaż lodem – dedykowany paniom, które na co dzień borykają się z cellulitem. Niedotlenione i nieoczyszczone z toksyn komórki skóry poprzez kontakt z lodem stają się lepiej ukrwione, co przyczynia się do lepszej stymulacji mikrokrążenia. Lód wspomaga również odchudzanie dzięki pobudzaniu masowanych miejsc, które utrzymuje się jeszcze długo po zabiegu. Masaż lodem to również rozwiązanie dla kobiet, które niedawno urodziły dziecko i pragną przywrócić rozciągniętej skórze elastyczność i zdrowy wygląd.Lodowe masaże służą również osobom aktywnym i trenującym sport. Wpływają na powysiłkową odnowę mięśni, zmniejszają odczuwanie bólu i zapobiegają powstawaniu obrzęków. Poprzez kontrolowane oziębienie ciała hartują je, co dodatkowo zwiększa odporność całego organizmu. Metabolity wysiłku zostają usunięte dzięki kontaktowi skóry z lodem, co szybko poprawia kondycję całego ciała.

DRENAŻ LIMFATYCZNY

Drenaż limfatyczny to spokojny i delikatny masaż o działaniu stymulującym i usprawniającym przepływ limfy. Zabieg ten zmniejsza między innymi: zastoje limfatyczne, opuchliznę nóg i obrzęki. Dodatkowo pomagaja zapobiec powiększaniu cellulitu oraz wspomagaja proces odchudzania. Poprzez poprawę krążenia krwi, pomaga odprowadzać nadmiar wody z tkanek. Drenaż limfatyczny wpływa na usprawnienie przepływu chłonki, likwidację obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych, usprawnienie transportu wody i soli mineralnych oraz procesów immunologicznych. W naszych gabinetach stosujemy drenaż limfatyczny manualny.

MASAŻ LIFTINGUJĄCY TWARZY

Masaż liftingujący twarzy to nieinwazyjna terapia kosmetyczna, która spowalnia proces starzenia się, wygładza zmarszczki i daje efekt naturalnego podniesienia skóry twarzy (lifting). Masaż ten poprawia sprężystość mięśni i skóry. Wykonywany jest w celu wygładzenia zmarszczek, poprawy krążenia krwi i limfy oraz usunięcia napięć wywołanych stresem lub zmęczeniem.

 


Ogólne przeciwwskazania:

– zmiany skórne: rozsiane i ropne
– nowotwory
– hemofilia
– żylaki
– skaza naczyniowa
– nadciśnienie
– miażdżyca
– wszelkie stany zapalne
– wysoka temperatura
– choroby zakaźne
– krwiaki, tętniaki, naczyniaki
– epilepsja
– ciąża (przeciwwskazanie względne)
– menstruacja

Przeciwwskazania do masażu krio:

– krioglobulinemia
– reakcja uczuleniowa (pokrzywka) na zimno
– zespół Raynauda
– niedoczynność tarczycy
– znaczna niedokrwistość
– schorzenia mięśnia sercowego
– nadciśnienie tętnicze znacznego stopnia
– przebyte zakrzepy żylne i zatory tętnic obwodowych
– miejscowe zaburzenia ukrwienia kończyn
– zaawansowana miażdżyca
– zaawansowana choroba nowotworowa
– obecność miejscowych odmrożeń
– uszkodzenia skóry
– różnego pochodzenia ostre schorzenia dróg oddechowych
– stosowanie niektórych leków (neuroleptyki) i używek (alkohol)
– wyniszczenie i wychłodzenie organizmu